Tüm Kategoriler
Haberler

U şeklindeki cıvatalar nerelerde kullanılabilir?

Zaman: 2022-10-21 Hitler: 37

Modern betonarme döküm çağında, cıvataların, modern yaşamda ve üretimde her yerde bulunan bağlantı elemanları olduğunu biliyoruz; bu, genellikle iki parçayı açık deliklerle bağlamak için somunlarla birlikte kullanılır.
Sabitlendiğinde, genellikle saat yönünde büküm için anahtar halat üzerinde olduğu sürece, sökme işleminde saat yönünün tersine dönüş aşağı alınabilir. U-tipi cıvatalar, genellikle, U-tipi cıvatalarla bağlanan çelik plaka yaylar gibi, arabaların şasisini ve çerçevesini stabilize etmek için kamyonlarda kullanılır.
U tipi cıvatalar yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak aynı zamanda bina montajı, mekanik aksesuar bağlantıları, araçlar ve gemiler, Köprüler, tüneller ve demiryolları vb.   
Yukarıdaki U tipi cıvatanın uygulanması açısından, esas olarak bildiğimiz tek alana bakın, araba şasisini ve çerçevesini sabitlemek için kullanılan U tipi cıvata, bundan anlayabiliriz, U tipi cıvata sabit parçalar için, böyle bir parçaya izin vermemek aşırı yük veya aşırı kilo ve kayma olarak, bize U-tipi cıvatanın içeriği hakkında daha fazla bilgi verin.

图片 1

U-tipi cıvatalar neden bu kadar yaygın olarak kullanılabilir?
U tipi cıvata işleme teknolojisi genellikle soğuk bükme ve sıcak bükmeye bölünmüştür, U tipi cıvata at binme cıvatasıdır, binicilik cıvatasının İngilizce adı U cıvatadır, standart olmayan bir parçadır.
Şekli U-şekillidir, yani U-şekilli cıvatalar olarak da adlandırılır, her iki uç da somun dişi ile birleşebilir, esas olarak su boruları gibi boruları veya araba plaka yayı gibi parçaları sabitlemek için kullanılır, çünkü sabit nesnelerin yolu bir ata binen kişi, bu yüzden ona binicilik cıvatası denir.
Ana şekiller: yarım daire, kare dik Açı, üçgen, eğik üçgen, vb., U cıvatalar genellikle kurulum ve sabitleme için kullanılır, ayrıca sabit tel için de kullanılabilirler, iki bağlantı parçasını bağlamak için de kullanılabilirler, U cıvatalar genellikle kullanılır atölyede üretim ekipmanları.
U-tipi cıvatalar yapmak, genellikle uzun cıvata bir bölmeye bükülür ve cıvata çelik malzeme olduğundan, u-tipine bükülmek için çok fazla kuvvete ihtiyaç duyar, bölme sadece bir çelik levha olmadan önce, Bükme sürecinde, büyük bir kuvvetle, çelik deformasyonu kolay dışa doğru eğilir, kullanımı etkiler.
Hayatımızda çok fazla U cıvata var ve U cıvatalar hayatımızı rahatlıkla dolduruyor. Örneğin perdede kullanılan küçük klips gibi U şeklindeki civatalar ve nakliye aletlerimizde kullanılan U tipi civatalar genellikle darbe sönümlemede kullanılmaktadır.
Aslında U şeklindeki cıvataları hayatımızda sık sık görüyoruz ama genellikle onları önemsemeyebiliriz.

图片 2

Sıcak kategoriler