Tüm Kategoriler
Haberler

Çift başlı saplamaların kullanım yöntemleri ve kullanım alanları nelerdir?

Zaman: 2022-11-04 Hitler: 10

Cıvatalar hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Tipik olarak nispeten büyük binalarda veya büyük makinelerde kullanılırlar. Cıvatalar basit görünse de çok güçlüdürler. Makinede çift başlı saplama yoksa çalıştırmanın bir yolu olmayabilir. Çift başlı saplamaların kullanımı da diğer cıvatalara göre daha kolaydır. Tipik kullanım, örneğin daha kalın bağlantılar için kullanıldığında, diğer cıvataların yerini alamaz. Bu çiftler başlı cıvatalar çok önemlidir.

Peki aşağıdaki dekorasyon alanından detaylı olarak anlatacağım cıvataların gösterim yöntemi ve standardı nedir?

800.1

Cıvatanın şekli nedir?

Genel çift başlı cıvatalar şu şekilde ifade edilir: M12? 00 GB / T901-88 (standart) 35 # / 35 # (malzeme) seviyesi 8.8 / 8 (modülasyon seviyesi) şu anlama gelir: çap =12mm uzunluk =100mm GB / T901-88 ulusal standarttır.

Örneğin, genellikle M12 * 1.25 kullanılır. Her iki uç da aynı dişten ise, M12-1.25 * L (bir dişin uzunluğu) -M12-1.25 * L (bir dişin uzunluğu) * L (bir dişin toplam uzunluğu) şu şekilde ifade edilebilir: çift başlı cıvatalar . Ortada altı köşe varsa, altıgen çift başlı saplamalar şeklinde ifade edilebilir.

800.2

Çift başlı saplama cıvatalarının amacı ve çalışma prensibi, başı olmayan daha büyük çaplı vidayı ifade eder. Yerel ankraj cıvatalarının tipik uygulaması veya ankraj cıvatalarına benzer, kalın bağlantı olduğunda sıradan cıvatalar elde edilemez.

Cıvataların özellikleri dişli özellikleri d=M12, nominal uzunluk L=80mm mm, performans sınıfı 4.8 eşit uzunluktaki cıvatalar ile tam olarak işaretlenmiştir: GB / T901M1280 803, çift başlı saplamalar ayrıca büyük ekipman ve aksesuarlar için uygundur. kurulacak. Örneğin, mekanik salmastra yuvası, redüktör çerçevesi vb.

Taktıktan sonra bir ucunu gövdeye, diğer ucunu somuna vidalayın. Dişler aşınabileceğinden veya zarar görebileceğinden, çift başlı saplama cıvataları ile değiştirilmesi uygundur. Konektör çok kalın ve cıvata uzunluğu çok uzun olduğunda çift başlı saplama cıvataları kullanın. Pratik çalışmada iki başlı cıvatalar kullanıldığında, dişli bağlantı gevşeyecek ve tekrarlanan sürtünmeden sonra etkinliğini kaybedecektir.

Bu nedenle, normal zamanlarda cıvata bakım işlerini iyi yapmak gerekir. Bazı büyük ekipman normal çalışırken, işlemin kararsız olduğu tespit edilirse veya anormal gürültü oluşursa, aynı zamanda check-in zamanında durdurulur. Tipik olarak, her bakım döneminde, daha büyük sorunları önlemek için yeni değiştirilen çift başlı cıvataları ve diğer aksesuarları kullanmadan önce dikkatlice incelemek gerekir. Bu özel detayları bildiğiniz sürece, çok sayıda çift başlı saplama civatası olduğunu anlayacaksınız.

800.3

Bu yüzden gelecekte ihtiyaç duyduklarında çift başlı saplama cıvataları satın almaları kullanışlı olacaktır. Çünkü bu bağlantı elemanlarının birçok boyutu ve özelliği vardır, ancak her model arasında çok az fark vardır, ancak her zaman bunlara aşina olun.

Çift başlı saplamalar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, sol alt köşedeki iletişim bilgilerinden bize ulaşın.