Tüm Kategoriler
Haberler

Vida, makine dişi ile kendiliğinden kılavuzlanan dişi nasıl ayırt eder?

Zaman: 2022-10-21 Hitler: 16

İş ihtiyaçları nedeniyle birçok arkadaş, birçok makine dişi vidası ve kendinden diş açan diş vidası ile temasa geçecektir.
Bu iki vida karşısında, görünüşlerinden farklı ama aynı zamanda daha çok mesleki bilgi sahibi olmak istiyorum.
Sadece ilgili bilgide daha fazla ustalaşarak onları iş yerinde daha ideal bir şekilde kullanabiliriz.
O halde, iki vidayı birbirinden ayırmanın genel yolunun doğru ve hızlı bir şekilde kavranmasından kısaca bahsedelim.
Vida çubuğu, ön uçta düz başlı tip olan bir makine vidasıdır (mekanik vida). Vida aralığı küçük ve tekdüzedir. Genellikle metal ve makine parçalarını sabitlemek için kullanılır.
Profesyonel bir bakış açısına göre mekanik dişler, dişin boyutu olan mekanik dişler olarak da bilinir.
Boşluğun boyutu ve dişin alt kısmı, diş mesafesi nispeten küçüktür, diş tipinin standart açısı 60'tır ve diş M * / * olarak işaretlenmiştir.
Makine dişi vidalarını kullanırken, geniş bir uygulama yelpazesinde doğru somun veya prefabrik iç tel kilidi ile eşleştirilmelidir.
 Çoğu durumda, özel makine kullanımı, ilgili aksesuarlar arasındaki makine dişi vida bağlantısını tamamlamak için kılavuzun yerini alabilir.

图片 1

Kendinden kılavuzlu diş vidasının diş önü çok keskindir ve diş alt düzlemi geniştir, diş tipinin standart açısı 60'tan azdır ve diş ST * / * olarak işaretlenmiştir.
İhtiyacımız olduğunda somun veya kılavuz çekme yok.
Eşleşen deliği önceden açın ve deliği doğrudan bir tornavidayla sıkın. Dönme sürecinde, beklenen sabitleme rolünü oynamak için diş deliğin içine delinecektir. Adından da manuel olarak yüklenmesi gerektiğini anlayabiliriz.
Son olarak, bu iki vidanın kullanım senaryosundan bahsedelim, demir dışı metal parçalarda veya metalik olmayan malzemelerde kendiliğinden kılavuzlanan diş vidalarını serbestçe kullanabilir, stabilite daha idealdir.
Dental vidanın uygulama kapsamı kısıtlı değildir, yukarıda da bahsedildiği gibi, vidanın çok esnek kullanımına aittir.
Kısacası, bu iki vidanın her birinin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır ve hayatın her alanında yoğun olarak kullanılırlar.

图片 3